Лікувальне значення шовковиці важко переоцінити під час лікування хвороб серця. Відвар із листя, пагонів та ягід шовковиці нормалізує артеріальний тиск.
Шовковиця – надзвичайно корисна рослина. Її цінні лікувальні властивості були відомі ще за біблійних часів. У плодах шовковиці містяться вітаміни В1, В2, С, РР, каротин, органічні кислоти (яблучна та лимонна), ефірні олії тощо. Цінні плоди вмістом вуглеводів (глюкоза, фруктоза, сахароза) та солями заліза.
Свіжі плоди корисні при недокрів’ї, вони сприяють відновленню порушеного обміну речовин в організмі. У науковій медицині їх використовують при гіпохромній анемії, яка пов’язана із гастритом при зниженій кислотності шлункового соку. Дуже корисна шовковиця при шлунково-кишкових захворюваннях (ентероколіти, дизентерія, дисбактеріоз) та хворобах жовчовивідних шляхів.
Медицина має досвід лікування великою кількістю свіжих плодів шовковиці хворих на міокардіострофію та порок серця. Після курсу лікування у хворих слабшали болі, покращувалася робота серця, зменшувалась задишка, відновлювалася працездатність.
Сік і настій (або компот) використовуються як відхаркувальний та сечогінний засіб. Сік також ефективний засіб для лікування виразкових уражень ротової порожнини та горла. Настій листя шовковиці в народній медицині використовують при гіпертонії, запальних процесах та кашлі.
У китайській народній медицині відвар коренів вживають при нирковій недостатності та статевої імпотенції. При легких формах цукрового діабету перед їжею корисно посипати порошком з листя шовковиці.